Cviky které vám zaručí skvělé výsledky

 

Břicho - Cvičení doma

datum: 2017-06-17 21:34

další video v pořadí «Joga cviky na břicho»


Zkracovačky
Zkracovačky patří mezi klasické cviky na břicho. Cviky na břicho mají výbornou účinnost zejména na přímý sval břišní. Zkracovačky se provádí tak, že si lehnete na záda. Ideální je použít fitness podložku. Ruky máte za hlavou, ale ruky za hlavou nespojujte a nepropojujte. Nadzvednete nohy a hlavu přitatujete k vašim kolenům. Střídejte strany.

Cviky na břicho – Viviente - O zdravé výživě

Jednou ze základních pozic je poloha velblouda. Někdy se také nazývá Ustrasana a nebo anglicky Camel Pose. Protahuje se díky ní přední oblast těla. Mezi jednotlivé cvičené orgány, které jsou touto pozicí protahovány, patří hlavně břicho, hrudní část těla a čtyřhlavý stehenní sval. Cvik začíná poklekem na kolena. Pořiďte si určitě nějakou měkčí podložku, aby vás kolena při cvičení nebolela. Ruce poté budete protahovat podél těla takovým způsobem, abyste došli k až k protažení hrudi. Poté ruce protáhnete dozadu a chytíte se pomocí rukou za kotníky. Boky musíte tlačit dopředu tak, aby se dostaly na úroveň kolen. Nakonec spustíte hlavu dolů a protáhnete krk.

Jak zhubnout břicho s pomocí Jógy | Jak

Nebojte, nebudeme studovat Čihákovou anatomii. Pro účinné posilování stačí znát naprosté základy. Rozlišujeme břišní svaly:

Cviky na břicho

Na počátku je třeba volit spíše méně opakování v několika sériích. Později, když už jsou svaly na břiše poměrně zformovány a jsou schopny zvládnout větší zátěž, je možné cvičit i ve více sériích s více i opakováními. Zajímavé cviky na břicho lze provozovat za pomocí lavice. Tato cvičební pomůcka může velmi dobře posloužit v případě posílení břišních svalů. V posilovnách se cviky na břicho až tak často neprovozují, jelikož se tyto tělesné partie dají dost dobře procvičit v pohodlí domova.

Největším nepřítelem hubnutí je prázdný žaludek. Když vyrazíte na nákup potravin s prázdným žaludkem, nakoupíte toho mnohem více (nebo mnohem nezdravější potraviny), než když vyrazíte nakupovat s plným žaludkem). Kručení v břichu vás bude mnohem více svádět k tomu, abyste si dali něco sladkého, skočili si koupit nějaké rychlé jídlo, nebo si otevřeli třeba pytlík brambůrek.

Stejně jako není dobré hladovění, tak ani přejídání nesvědčí. Považuje se za vhodné jíst menší porce vícekrát za den. Zařaďte do jídelníčku spousty ovoce a zeleniny. Vláknina zajišťuje správnou funkci metabolismu.

Cílené cvičení na břicho zařaďte ze začátku 7× týdně. Nezapomeňte ale rovnoměrně procvičit a protáhnout i další partie. Inspirujte se třeba našimi tréninkovými plány !

Trápí to obvykle především ženy. Platí to především pro boky. Snaha zbavit se přebytečného tuku na břichu se často týká i mužů (byť to jsou hlavně ženy, které sledují tvar a velikost svého břicha).  Poradíme vám, jaké máte možnost, jak zhubnout na bocích a na břichu.

Základem této pozice je, že se položíte na břicho na podložku. Pokrčíte ruce, a položíte svoje dlaně na zem. Dlaně by měly být zhruba vedle žeber.  Pomalu zvedejte horní část těla nad podložku. Pomalým, plynulým pohybem, dokud nejsou ruce narovnány. Hlava je v mírném zákonu.

Mezi další hojně cvičené pozice řadíme polohu trianglu. Její původní název zní  Utthita Trikonasana a v angličtině ji najdete pod Triangle Pose. Posílíte si díky ní jak nohy, tak také třísla, kolenní šlachy, hruď a oblast ramenou. Vynecháno bude snad jen posilování břišních svalů . Cvičit začnete ve stoji rozkročném a váha bude spočívat na obou dolních končetinách. Levou ruku začnete natahovat směrem dopředu až se dotknete kotníku či holeně. Jestliže jste hodně ohební, tak pravděpodobně zvládnete i dotyk země a levé nohy. Hruď bude při cvičení vytáčena směrem dopředu a pravou ruku natáhnete nahoru nad oblast ramena. To ale musíte držet dole. Nakonec vytočíte hlavu nahoru a dívejte se za pravou rukou. Vše zakončíte vytočením boků.

«Joga cviky na břicho» - obrázky . Další obrázky «Joga cviky na břicho».

Dále by Vás mohlo zajímat

Jak je to s věkem a váhou při běhání na běhacím pásu? Je vhodné cvičení na běhacím pásu s nadváhou? Je vhodné cvičení na běhacím pásu v pozdním věku? Jaká je současná nabídka běhacích pásů? Jak poznat kvalitní pás na běhání? Jaký je vliv výpadku elektřiny na běhací pás, když na pásu zrovna cvičíte? Je dobré se najíst před běháním na páse?