Cviky které vám zaručí skvělé výsledky

 

Cviky na TRX - ruce (+ videa)

datum: 2017-06-25 09:34

další video v pořadí «Street workout cviky»


Stůjte zády k zavěšení a natáhněte paže s TRX před sebe na úroveň ramen s dlaněmi vytočenými směrem nahoru. Přeneste váhu do rukou, ohněte lokty a hlavou se posuňte dopředu k úchopu s tím, že tělo necháte zarovnané a lokty na výši ramen. Poté se vraťte do výchozí pozice se stále udržovaným napětím na úchopech.

Onás STREET WORKOUT CLUB - hřiště, venkovní posilovny

Cvičit s vlastní vahou můžete téměř kdekoliv – doma, ve fitness centru, venku v parku. Prostě kdekoliv, kde se budete cítit dobře. Pokud se rozhodnete cvičit ve fitku, moc vybavení řešit nemusíte, ale pokud se rozhodnete cvičit doma nebo někde venku, určitě se vám bude časem hodit nějaké to základní vybavení: hrazda, bradla, klikovací expandery nebo „stalky“, TRX systém nebo gymnastické kruhy, přídavná zátěž ve formě vesty nebo např. kettlebellu, gumové expandery jenž vám pomohou zvýšit obtížnost a další vychytávky.

Workout cviky | WORKOUT SPIRIT

„Klik je další posilovací cvik pro horní část těla, kdy nejvíce zabírá hruď (prsní svalstvo a tricepsové) v menší míře pak zapojujeme deltové a břišní svalstvo. U kliků lze měnit polohy rukou pro různou aktivaci dalších svalů. Klik by měl začínat a končit v proplých rukou. Vždy by měl být prolomen 95 stupňů. Při kliku musí být celé tělo v rovině jako prkno a hýbe se nahoru a dolů. Záda nesmí být nijak propadlá či prohlá.”

Tréninkový plán pro absolutní začátečníky : Workout Mělník

Druhé kolo pohledu masters na cvičení je tu. Pět odpovědí na další otázku ohledně tréninku s vlastním tělěm. Druhá část pětidílného seriálu, který má pět otázek, pět odpovědí od pěti workouterů, kterým je okolo čtyřiceti let. Nechceme radit, jen bychom chtěli nabídnout pohled, který může třeba někomu pomoct. I kdyby se jeden vyhnul jedné chybě, našel cestu ke cvičení, stálo to za to. Druhá otázka zní. ( Foto: Roman Dušek )

Sportovní aktivita známá pod názvem street workout se v Česku objevila poměrně nedávno. Jedná se o druh cvičení, které je mnohdy označováno slovem kalistenika. Vyznačuje se tím, že se cvičí venku a je založeno na cvicích s vlastní tělesnou vahou.

Pokud jste začátečník, určitě by jste se měli zaměřit na cvičení základních prvků, jako jsou shyby, kliky, kliky na bradlech a nevynechávat nohy. Po pár týdnech tréninků zjistíte, že počateční opakování je pro vás již hračka proto máte možnost si opakovaní navýšit, nebo zařadit obtížnější variaci cviku.

Kalistenistika znamená posilování s vlastní vahou. Základy kalisteniky se datují až do dob starého Řecka. V konkrétním překladu kálos (krása) a sthénos (síla), nicméně cílem je brát náš sport s pokorou a nekoncetrovat je jen na krásu:) Kalistenika a její základy jsou aplikovány například v józe, gymnastice ale také v kondičních přípravách sportovců i fyzicky namáhavých profesí.

„Nemůžu říct jaký cvik je nejlepší, nepřikládám žádnému speciální význam. Cvičím komplexně. Každý má stejnou důležitost, zaměřuji se více na cviky, kde cítím, že mám slabiny.“

Dnes už je TRX součástí každého moderního fitness centra a běžně se setkáte i s jeho skupinovými lekcemi. Kvalitně si na něm zacvičí začátečník i zkušený sportovec, jelikož si zátěž cvičenec sám upraví vlastní polohou těla. Z šesti základních výchozích pozic máte možnost procvičit kompletně celé tělo. Mimo jiné získáte skvělou mobilitu a zpevníte střed těla.

„Venkovní posilovna je skvělá. Jste na čerstvém vzduchu, je to úplná volnost, můžete si dělat, co chcete, ale musí se všechno dělat poctivě. Pro mě je to určitě lepší varianta, než být v zapoceném fitness centru,“ doplnil český reprezentant ve Workout Stylu Patrik Semerák, který se věnuje takzvanému tancování na hrazdách a přivezl si z mistrovství světa na Ukrajině 7. místo.

«Street workout cviky» - obrázky . Další obrázky «Street workout cviky».

Dále by Vás mohlo zajímat

Jak je to s věkem a váhou při běhání na běhacím pásu? Je vhodné cvičení na běhacím pásu s nadváhou? Je vhodné cvičení na běhacím pásu v pozdním věku? Jaká je současná nabídka běhacích pásů? Jak poznat kvalitní pás na běhání? Jaký je vliv výpadku elektřiny na běhací pás, když na pásu zrovna cvičíte? Je dobré se najíst před běháním na páse?