Cviky které vám zaručí skvělé výsledky

 

Cviky na prsní svaly, nejlepší cvičení na prsa

datum: 2017-06-28 09:34


Pec deck je stroj, při kterém posilujete především vnitřní část prsního svalu a přední část deltového svalu. Jedná se o izolovaný cvik.

Cviky na stehna, jak posilovat stehenní svaly

Tento velmi známý avšak hodně účinný cvik by neměl při posilování prsních svalů chybět. Začínejte ve vzporu (jinak v planku nebo v prkně) na dlaních, kdy ruce jsou dostatečně daleko od sebe a ramena máte stáhnutá od uší. Dbejte na nepropadání se v bedrech. Začátečníci mohou kliky cvičit na kolenou, pokročilejší s nataženýma nohama na špičkách a sportovci si můžou dát nohy na vyvýšené místo. S nádechem krčte ruce do pozice, kdy máte nos u země a ramena pod úrovní loktů. S výdechem se opět vracejte do výchozí pozice.

Zajistěte si stálý růst prsních svalů dodržováním těchto

Rada pro začátečníky: Nenakládejte si příliš velké váhy na úkor techniky. Rozsah pohybu by si měl každý jedinec přizpůsobit k jeho individuálním dispozicím. Soustřeďte se na dráhu pohybu. Vnímejte během cvičení práci svých prsních svalů. Tlaky s jednoručkami můžete provádět i na šikmé lavici nebo s náklonem hlavou dolů.

Chcete pevnější prsa? Tyto rady a cviky na prsní svaly vám

Řadíte se mezi sportovně zaměřené lidi, kteří si svůj den už ani nedokáží představit bez jediné pohybové aktivity? A nasloucháte správně svému tělu, když volá o pomoc a žádá vás tím o zvolnění tempa? Čtěte, kdy je potřeba opustit od svého plánu v trénování a kdy se naopak na cvičení hrnout.  Pokračovat ve čtení

Rada pro začátečníky: Dbejte na to, aby pohyb po celou dobu cviku vycházel z ramen. Váhy postupně navyšujte. Snažte se o maximální rozsah pohybu. Činku spouštějte plynule a kontrolovaně.

Provedení cviku: Nastavte si lavici tak, aby náklon opěrky byl pod úhlem 85-95 stupňů. Uchopte činky nadhmatem a pevně se přitiskněte zády o opěrku. Nohy mějte přitisknuté k zemi. Zvedněte činky nad hlavu a s nádechem je spouštějte plynule, kontrolovaně do úhlu 95 stupňů a s výdechem zpět do výchozí pozice. Lokty se snažte tlačit dozadu.

Jako u ostatních cviků, záleží na tom, jakou část prsou chcete procvičit. Pokud chcete zatížit horní část, zařadíte rozpažky s jednoručkami hlavou nahoru. Pro zatížení středu celých prsou, je vhodné cvičit rozpažky na rovné lavici, spodek prsou pak rozpažky hlavou dolů. Naše video vám ukáže, jak se správně technicky rozpažky provádí.

Tento cvik je určen pro formování prsních svalů a proto doporučujeme cvik provádět s menší váhou. Při cviku se zapojuje velký a malý prsní sval, také trojhlavý sval pažní,deltový sval a pilovitý sval.

V neposlední řadě dodržujte dostatečný pitný režim. I on má podstatný vliv na vaši látkovou výměnu. Pravidelné pití nejlépe čisté neperlivé vody pomůže dosáhnout kýžený výsledek. Dejte pozor hlavně na kalorické doslazované nápoje, kterých se pokud možno vyvarujte. Znamenají opět skrytý zásobník energie, kterou obtížně spalujete, a tudíž se mění na tuk. Kromě toho správná hydratace organismu pomáhá i pleti.

Benčpress s volnou činkou
Benčpress s volnou činkou je nejlepším cvikem na rozvoj prsních svalů. Benčpress s volnou činkou se provádí nejčastěji v těchto 8 variantách:

«Cviky na prsní svaly s jednoručkami» - obrázky . Další obrázky «Cviky na prsní svaly s jednoručkami».

Dále by Vás mohlo zajímat

Jak je to s věkem a váhou při běhání na běhacím pásu? Je vhodné cvičení na běhacím pásu s nadváhou? Je vhodné cvičení na běhacím pásu v pozdním věku? Jaká je současná nabídka běhacích pásů? Jak poznat kvalitní pás na běhání? Jaký je vliv výpadku elektřiny na běhací pás, když na pásu zrovna cvičíte? Je dobré se najíst před běháním na páse?