Cviky které vám zaručí skvělé výsledky

 

Czech online Tutor: Čeština online

datum: 2017-07-06 19:10

další video v pořadí «Cvičení čeština»


Další test, ve kterém si můžete procvičit určování větných členů. Každá otázka navíc obsahuje vysvětlení správné odpovědi, což se u této látky rozhodně hodí.

Moje čeština - Čeština na internetu zdarma

Psaní tohoto výrazu nás jisto jistě trápit nebude. I zde si můžeme při zdůvodnění vypomoci tím, co víme o tzv. spřežkách.

Praktická cvičení z češtiny | Akademie ČTK

Hlásky v češtině jsou rozděleny do dvou velkých skupin samohlásky (a, e, i, o, u, y) a souhlásky, které se dělá dále na tvrdé, měkké a obojetné b, f, l, m, p, s, v, z ).

Diktáty a pravopisná cvičení - Pravopisně.cz

¹ opít někoho rohlíkem = říkat někomu něco, co není pravda
² nechat se opít rohlíkem = uvěřit někomu něco, co není pravda

U této dvojice je k nám český pravopis opět milosrdný. V obou případech se jedná o sloveso, které se používá ve významu: dostat zprávu či informaci.

Další test, ve kterém si můžete vyzkoušet, jak dobře umíte určit jednotlivé větné členy. U každého tučně výrazného členu určete, o jaký větný člen se přesně jedná. Po vyhodnocení testu se Vám zobrazí vysvětlení správných odpovědí, které Vám pomůže k lepšímu pochopení. S našimi testy si už nikde nemusíte dohledávat, proč je, nebo není Vaše odpověď správná, snadno si to přečtete.

Vyjmenovaná slova nás provází od 8. ročníků základní školy až do dospělosti. Ovšem jak všichni víme začátky jsou nejtěžší, proto se v tomto cvičení zaměříme na všechny, kteří s vyjmenovanými slovy začínají. Cvičení se hodí pro 8. 5. třídu základní školy.

Ač má toto cvičení pouze 65 jevů, tak u některých se možná zapotíte. 😉 Doplňte čárky v našem pravokvízu a zapište se do tabulky jako nejlepší řešitel

Zábavná aplikace na výuku vyjmenovaných slov, určování pádu, psaní ú/ů a i/y po měkkých a tvrdých souhláskách. Obsahuje celkem 8 756 testových otázek s vysvětlením správné odpovědi, 8 výukových her a vysvětlení potřebné teorie.

Jak již podoba slova napovídá, rozhodně se nejedná o slovo původně české. Výraz pochází z japonštiny, protože pojmenovává jednu z typických záležitostí japonské kultury.

«Cvičení čeština» - obrázky . Další obrázky «Cvičení čeština».

Dále by Vás mohlo zajímat

Jak je to s věkem a váhou při běhání na běhacím pásu? Je vhodné cvičení na běhacím pásu s nadváhou? Je vhodné cvičení na běhacím pásu v pozdním věku? Jaká je současná nabídka běhacích pásů? Jak poznat kvalitní pás na běhání? Jaký je vliv výpadku elektřiny na běhací pás, když na pásu zrovna cvičíte? Je dobré se najíst před běháním na páse?